menu

Радио ЛАКОСТА

chevron_right

Antonia Gigovska


Biography


Антониа Гиговска – родена на 21 јануари 2001, во Скопје . Таа е македонска поп-пејачка. Нејзината песна „Невреме“ како нејзин прв сингл се најде на ‘trending’ списокот на Youtube. Антониа во јавноста е позната уште од времето кога учествуваше во шоуто „Пинкови ѕвездички“ каде го освои 7-то место. И со победата на Макфест во 2018 со песната „Никогаш не вели никогаш“.

Следат бројни хитови, од кои што најголем успех постигнува со песната „Mogli smo u dvoje” која што беше број 1 хит во Србија на радио станиците. Песната „Ванила“ дует со Панчо од ДНК, „Крива сум“ која што беше номинирана за најдобар спот во Македонија,
 • cover play_circle_filled

  Радио Лакоста

 • cover play_circle_filled

  LAKOSTA HIT

 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play