menu

Радио ЛАКОСТА

chevron_right

Изведувачи


Vlatko Stefanovski

close
keyboard_arrow_down

Влатко Стефановски македонски рок-, поп- и џез-музичар, основач на „Влатко Стефановски Трио“, и еден од основачите на групата „Леб и сол“. Тој е роден во Прилеп , 24 јануари 1957 и во моментот има 66 години. Влатко е роден во типично театарско семејство. Неговите родители, како уметници, често патувале, па така набрзо Стефановски […]

Karolina Goceva

close
keyboard_arrow_down

Каролина Гочева македонска поп-пејачка, родена во Битола, која 2 пати ја претставувала Македонија на Изборот за песна на Евровизија. Во 2002 година во Талин, Естонија, настапила со песната „Од нас зависи“ и се пласирала на 19-то место. Во 2007 година во Хелсинки, Финска, настапила со песната „Мојот свет“, пласирајќи се како 9-та во полуфиналето, а како 14-та во финалето. Таа е родена во Битола, […]

Elena Risteska

close
keyboard_arrow_down

Елена Ристеска  — македонска пејачка и текстописец на популарна музика. Претставник е на Македонија на изборот на песна за Евровизија за 2006 со песната „Нинанајна“ на Дарко Димитров и Раде Врчаковски. Таа е родена во Скопје, на 27 април 1986 година и во моментот има 37 години. Родена е како второ дете во домот на Деса и Ацко Ристески. Таа уште во своите рани години […]

Antonia Gigovska

close
keyboard_arrow_down

Антониа Гиговска – родена на 21 јануари 2001, во Скопје . Таа е македонска поп-пејачка. Нејзината песна „Невреме“ како нејзин прв сингл се најде на ‘trending’ списокот на Youtube. Антониа во јавноста е позната уште од времето кога учествуваше во шоуто „Пинкови ѕвездички“ каде го освои 7-то место. И со победата на Макфест […]

Saša Kovačević

close
keyboard_arrow_down

Александар Саша Ковачевиќ – роден на 27 јули 1985 во Белград, Југославија е српски пејач. Негов прв јавен настап беше на Сунчане Скале 2004 со песната Пакао и рај. Во 2009 ја добива првата награда за дуетот со Емина Јаховиќ со песната Још ти се надам. Миленикот на сите генерации, белградскиот заводник и срцекршач САША КОВАЧЕВИЧ ова лето со спектакуларен концерт во Охрид, на локацијата […]

Kenny Bass

London [IT] close
keyboard_arrow_down

Practiced in the art of donating Elvis Presley in Bethesda, MD. Lead a team developing bongos for fun and profit. Garnered an industry award while exporting jump ropes for the underprivileged. Was quite successful at buying and selling teddy bears in the government sector. Spent several months testing the market […]

Paula Richards

Miami [USA] close
keyboard_arrow_down

Spent 2001-2005 analyzing banjos in Gainesville, FL. Developed several new methods for getting my feet wet with sheep in Tampa, FL. Once had a dream of testing the market for bagpipes for no pay. Lead a team merchandising licorice for farmers. Spent college summers creating marketing channels for bathtub gin […]

R. Galvanize

Rome [FR] close
keyboard_arrow_down

Spent 2001-2005 importing Yugos worldwide. Had some great experience exporting the elderly in Atlantic City, NJ. Spent a weekend building wool in Pensacola, FL. Enthusiastic about getting my feet wet with accordians in Deltona, FL. Garnered an industry award while developing tattoos in Prescott, AZ. Had a brief career developing […]

Gale Soldier

Barcelona [USA] close
keyboard_arrow_down

Spent 2001-2008 getting my feet wet with tattoos in Ohio. Spent several years short selling toy planes in Los Angeles, CA. Spent 2001-2004 managing walnuts in Suffolk, NY. Spent 2002-2009 buying and selling crickets in Ohio. Spent a year deploying yard waste in Fort Walton Beach, FL. Spent college summers […]


 • cover play_circle_filled

  Радио Лакоста

 • cover play_circle_filled

  LAKOSTA HIT

 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play