menu

Радио ЛАКОСТА

chevron_right

Saša Kovačević


Biography


Александар Саша Ковачевиќ – роден на 27 јули 1985 во Белград, Југославија е српски пејач. Негов прв јавен настап беше на Сунчане Скале 2004 со песната Пакао и рај. Во 2009 ја добива првата награда за дуетот со Емина Јаховиќ со песната Још ти се надам.

Миленикот на сите генерации, белградскиот заводник и срцекршач САША КОВАЧЕВИЧ ова лето со спектакуларен концерт во Охрид, на локацијата која дефинитивно ќе биде најжешката точка за забава на Охридската ривиера!!!
 • cover play_circle_filled

  Радио Лакоста

 • cover play_circle_filled

  LAKOSTA HIT

 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play